İletişim: 0332 351 55 57 - 0332 353 49 85

Slider

 

Aziz Milletimizin yazdığı dünyada eşi ve benzeri görülmemiş İstiklâl destanı sonucunda ulaştığı Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de düşmanlarımız hiç boş durmamaktadır. Vatanımızın huzurunu bozmak isteyenler, terör şebekelerini maşa olarak kullanıp, her türlü kirli oyunu sahnelemeye devam etmektedirler. Fakat bizler Cumhuriyet’i korumak, kollamak, ve yaşatmanın birincil görevimiz olduğunu hiçbir zaman unutmuyoruz.

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 tarihinden itibaren geçen 97 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve gelişen güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmeye devam etmektedir. Bizler, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli benliğimize sahip çıkacak, insanlarımızın her bakımdan mutlu olduğu müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle, milletçe çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

 

                                                                                   Dr. Eyüp ÇETİN

                                                                      Konya Tabip Odası Başkanı

  • 28/10/2020