İletişim: 351 55 57-353 4985

Slider

 

Cumhuriyetimizin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 96. yıl dönümünü milli birlik ve beraberlik içinde hep beraber kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimizin kanını ve canını ortaya koyarak kazandığı Milli mücadelenin ardından 29 Ekim 1923’te “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle kurduğumuz Cumhuriyetimiz, aradan geçen 96 yılda her türlü saldırı ve zorluklar karşısında dimdik ayakta kalmış ve kalmaya devam edecektir.

Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İstiklal ve İstikbalimizin ortak paydası olan Cumhuriyet, aynı ülkeyi paylaşan, aynı topraklar için canını feda eden, aynı havayı soluyan bu vatanın evlatlarını her daim bir arada tutacaktır. Millet olarak karşımıza çıkan problemleri aşmak için her zaman ihtiyacımız olan husus birlik ve beraberlik duygusudur. Bu duyguyu güçlü tuttuğumuz sürece aşamayacağımız sorun ve engel yoktur. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur.

Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan Aziz Milletimiz geçmişte Malazgirt’te, Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, 15 Temmuz’da olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir.

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 96 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmeye devam etmektedir.  

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.

 

                                                                       Dr. Seyit KARACA

                                                               Konya Tabip Odası Başkanı

  • 28/10/2019