İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Şanlı tarihimiz 1071 Malazgirt Zaferi, 1453 İstanbul’ un Fethi, Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz 2016 gibi zaferlerle doludur. 96 yıl önce 30 Ağustos 1922' de Dumlupınar’da kazanılan zafer de, Türk Milletinin yeniden dirilişi olmuştur.

Kazanmak için tüm milletimizin yedisinden yetmişine, kadınından erkeğine, malından canına kadar, tüm varlığı ortaya koyduğu 30 Ağustos Zaferi, ülkeyi parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyen devletlere karşı yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde gerçekleşmiştir. Bu şanlı zafer aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Ülkemizi ve milletimizi bölmek ve parçalamak isteyenler her an hali hazırda bulunmaktadır. Hain ve sinsi planlarına karşı Aziz Milletimiz varlığından, milli birlik ve beraberliğinden asla taviz vermeyecektir. Hainler ve düşmanlar asla kötü emellerine ulaşamayacak, kurdukları tuzaklara her daim kendileri düşecektir.  

Bu düşünceler ve inançla tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı' nı coşkuyla, heyecanla kutluyor, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı, vatanı uğruna canlarını siper eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

 

                                                                              Dr. Seyit KARACA

                                                                   Konya Tabip Odası Başkanı

  • 30/08/2018