İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dolu, yönetim kurulu üyeleri ve talasemi hastaları Mehmet Fidan, Amine Fidan, Oğuzhan Ceran, Gökhan Yıldırım, Başkan Yardımcısı Yavuz Türkmen’den oluşan heyet, Konya Tabip Odası Başkanlığına yeniden seçilen Dr. Seyit Karaca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Mustafa Dolu, geçtiğimiz Salı gününün tüm dünyada “Talasemi Farkındalık Günü” olarak anıldığını, bu gün ve haftasında bu hastalığa ilişkin bilgilendirmelerde ve hastaların yaşadığı problemlerin çözümüne ilişkin çalışmalarda bulunduklarını ve bu günde bizleri unutmayan ve telefonla arayarak  iyi dilek ve temennilerini bildiren Dr. Seyit Karaca’ya teşekkürü bir borç bildiklerini ifade etti. Mustafa Dolu sözlerine şöyle devam etti:

“Bilindiği üzere Talasemi hastaları yaşamlarını her 3 haftada bir olmak üzere 1-2 ünite kan nakli ile sürdürebilmektedirler. Ömürlerinin büyük bir kısmını hastanede geçiren hastalarımız için doktorlarımız ve sağlık çalışanları, sadece görevlerini yapan meslek mensupları olmaktan ziyade, bizleri hayata bağlayan anne-baba ya da derdimiz ile dertlenen dostlarımız olmuşlardır.

Bu vesileyle sizin nezdinizde, başta çocuklarının tedavileri için yaz-kış demeden büyük zahmet çeken cefakar talasemi hastası çocuk sahibi ebeveynler ile kendi çocuklarından çok bizlerin sağlığı için çaba harcayan doktorlarımıza teşekkür ediyor, aynı zamanda yaklaşan anneler günü münasebetiyle de annelerimizin anneler gününü kutluyorum.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Seyit Karaca da, dernekle beraber gerek hastalıkla ilgili bilgilendirme çalışmalarında, gerekse de hastaların karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla ortak çalışacaklarını ifade etti.

Dernek başkanı Mustafa Dolu, ziyaretin sonunda dernek çalışmalarına verdikleri katkı nedeniyle Dr. Seyit Karaca’ya plaket takdiminde bulundu.

  • 11/05/2018