İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Ülkemizi ve tüm İslam Alemini manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Bu heyecanımız ve mutluluğumuz terörden dolayı buruk ve hüzünlü. Maalesef en son Adıyaman’ da 5 şehit verdik. Onlardan önce 11 aylık Bedirhan bebek ve annesi. Bir yandan içimiz yanıyor, diğer yandan bayrama ulaşmanın heyecanı. Terörü her daim lanetledik ve lanetliyoruz. Bu bayram günlerinde öncelikle tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet, yakınlarına ise sabır diliyoruz. İçerdeki hainler ve dışardaki tüm düşmanlarımız bilsinler ki bizim şehitlerimiz ölmez, şehitlik mertebesine ulaşmak zaten bayramdır.

Kurban yaklaşmaktır, yakınlaşmaktır. Kurban gerek fert gerekse toplum açısından çeşitli yararlar taşıyan mali bir ibadettir. Kurban kesmekle Allah’ın emrine boyun eğeriz ve paylaşmanın hayrını ve sevincini en güzel şekilde görür, bayramı bayram yaparız.

Dini Bayramlarımız, milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günlerdir. Bu kutlu günlerde ailemiz, akrabalarımız başta olmak üzere mutluluğumuza yoksulları, hastaları, garipleri ve ülkemizde misafir olan kardeşlerimizi de eklemek bayramımıza daha da güzel anlamlar katacaktır.

Bayram günlerinin en güzel şekilde geçmesi için, acı haberlerin alınmaması için trafik kurallarına uymak gerektiğini de hem hatırlayalım hem de hatırlatalım.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı' nı tebrik ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

                                                                            Dr. Seyit KARACA

                                                                  Konya Tabip Odası Başkanı

  • 20/08/2018