İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Biz hekimlerin en önemli çalışma arkadaşları olan hemşireler, toplumun sağlığını koruyan sağlık çalışanlarının en önemli bireylerindendir. Hemşirelerimiz, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan vatandaşlarımıza umut ve yaşam sevinci kazandırabilmek için, ihtiyaç duydukları sevgi, şefkat ve ilgiyi göstermektedir. Çünkü sağlık, bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel durumdur. Bu duruma cevap veren sağlık çalışanları içinde en önemli meslek grubu ise hemşirelerdir.

Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister ve temelinde sevgi, saygı yatar. Hemşireler din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, topluma sağlığını kazandırmak için çalışır.

Bu duygu ve düşünceler ile hemşirelik mesleğinin önemini vurgulamak amacıyla kutlanan 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’nda, insan hayatını her daim önde tutarak topluma hizmet eden, insanların sağlıkları için önemli ve kutsal bir görevi yerine getiren hemşirelerimizi kutluyor, görevlerinde başarılar diliyor  ayrıca gece gündüz demeden özverili olarak çalışan sağlık çalışanlarına uygulanan her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu da tekrar tekrar önemle belirtmek istiyorum.

 

                                                                         Dr. Seyit KARACA

                                                               Konya Tabip Odası Başkanı

  • 12/05/2018