İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerleri özümsemiş nesillerin yetiştirilmesinde en önemli rol oynayan meslek öğretmenliktir. Her zaman ve her şartta bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması öğretmenlerimiz sayesindedir. Yani öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' düsturunun temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakarca görev yaptıklarını biliyor ve görüyoruz. Onların, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz. Gelecek nesilleri hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar. Toplum olarak bizlere düşen görev de, her şartta eğitime destek vermek olmalıdır. Çünkü bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar.

Bu düşünceler ışığında tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü en içten duygularımla kutluyor, gelecek nesilleri yetiştirmekte, aile kurumundan sonra en önemli vazifeyi üstlenen öğretmenlerimize başarılar diliyorum.

 

                                                                             Dr. Seyit KARACA

                                                                   Konya Tabip Odası Başkanı

  • 24/11/2018