İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

29 Ekim, tarihi şan ve şerefle dolu Aziz Milletimizin yedi düvele karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesi verdiği günün resmidir. Bugün Milletçe Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünü büyük mutluluk ve gururla kutlamanın heyecanı içindeyiz.

Tarih boyunca esaret altına alınamamış Yüce Milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen gösterdiği azim ve inançla kazandığı Kurtuluş Savaşı'nın ardından 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin ilanı ile egemenliğin tek sahibi millet olmuştur. Cumhuriyet, milletimiz için sadece bir yönetim şekli olmayıp istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olarak bize bırakılan en değerli mirastır. Bugün de Cumhuriyet’i gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi Kurtuluş Savaşındaki aynı duygu ve kararlılığa sahiptir. 100 yıl önce bozguna uğrayanlar, vatanımız üzerindeki emellerinden vazgeçmeyip ekonomik, siyasi ve askeri olarak üzerimize gelmeye devam ediyorlar. Bunların en büyüğünü, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde sergilediler. Kurtuluş Savaşı’nda, yedi düvele diz çökmeyen bu asil millete, diz çöktürmeye çalıştılar. Fakat milletimizin imanı, birlik beraberliği, bağımsızlığına düşkünlüğü, cumhuriyet ve demokrasisine bağlılığı önceden olduğu gibi yine galip geldi. Bu durum her daim böyle olacak, cumhur her an cumhuriyetine ve vatanına sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” nı kutluyorum.

 

                                                                       Dr. Seyit KARACA

                                                             Konya Tabip Odası Başkanı

  • 28/10/2018