İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve bizleri hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yetiştiren, ahlak, erdem, fazilet ve şefkat gibi yüce duyguların sembolü ve taşıyıcısı olan anneler, sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Anneler, özverili tutumu ve yaşama kattığı tüm güzellikleriyle çocuklarımızın ilk öğretmeni ve en değerli varlıklarıdır.

Annelerimizin sevgi, şefkat ve merhamet dolu yürekleri hayatımız boyunca bizlere yol gösterici olmuştur. Annelerimiz ayrıca Milletimizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin de en önemli manevi kaynaklarıdır. Aile ve toplumun temel direği olan anneleri sadece bir gün hatırlamayıp her günümüzü onlarla yaşamalıyız. Annelerimize sevgi ve saygımızı her gün aynı heyecanla göstermeliyiz. Ailelerimize onların emeklerinin boşa gitmediğini, milletimize ve vatanımıza hizmet ederek göstermeli, onları gururlandırmalıyız.

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in 'onlara öf bile demeyin' emri gereği anne ve babalarımıza hürmette kusur etmemeliyiz. Bu anlamda anne ve babalarına hürmetsizlik edenleri de asla hoş görmemeliyiz. Yetim ve öksüz olarak büyümüş olan Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV) 'cennet annelerin ayakları altındadır' buyurmuştur. Bu örnekler dinimizin annelerimize verdiği önemi ve onlara göstermemiz gereken hürmeti gözler önüne sermesi açısından çok anlamlıdır.

Anneler gününün, annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza vesile olacağı inancıyla tüm annelerin Anneler Gününü tebrik ediyor, özellikle şehit annelerine bu çok özel günde sonsuz hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Yüce Allah bütün annelerden ebediyen razı olsun.

 

                                                        Dr. Seyit KARACA

                                               Konya Tabip Odası Başkanı

 

  • 13/05/2018