İletişim: 0332 351 55 57

Slider

 

Bugün ülkemizin her köşesinde, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Tarihi büyük ve unutulmaz zaferlerle, kahramanlıklarla dolu Milletimizin Kurtuluş Savaşından başarıyla çıkmasında büyük pay sahibi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 kurulması  ulusal egemenliğe dayalı, yeni Türk Devletinin sağlam temellerini oluşturmuştur.

Yüce meclisimiz, istiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğmuş, milli birlik ve egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. 23 Nisan günü, daima milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri ve dünyadaki tek çocuk bayramı olarak anılacaktır.

Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığımızın sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yere sahip olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurt dışında kutlanarak milli birlik ve beraberliğimizin kenetlenmiş ifadesini tüm dünyaya göstermektedir.

Bu duygu ve düşünceler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu vesileyle 24 Haziran gününde yüce meclisimizi yeniden şekillendirecek olan seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

                                                                              Dr. Seyit KARACA

                                                                     Konya Tabip Odası Başkanı

  • 23/04/2018