HABER DETAYI

  • 138
image

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR

Tarih: 14-07-2023

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından çıkarları devletimizin çıkarlarıyla uyuşmadığı için milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminde başta halkın  iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanımız olmak üzere birçok kritik konuma ve kişiye saldırılar düzenlenmiş, köprüler, havalimanları, basın kuruluşları işgal edilerek halkımız sindirilmeye çalışılmıştır.

Bu darbe girişimindeki saldırılara karşı sağduyulu asker, polis ve diğer tüm kamu görevlilerimizin direnişine yaşlısı, genci, erkeği, kadını demeden büyük bir güçle destek veren ve sokağa çıkan milletimiz, hain teröristlere geçit vermedi. Bu ihanet gecesinde, uçakların, tankların, helikopterlerin, ağır silahların karşına sadece iman dolu yürekleri, inançları ve ay yıldızlı bayrakları ile dikilen milletimiz, tarih boyunca bağımsızlığı her tehdit edildiğinde olduğu gibi vatanı için tek yürek olarak bir kez daha asaletini gösterdi.

Bir gecede ihaneti ve zaferi gördüğümüz bu kurtuluş gününün yıldönümünde bu teröristleri ve farklı gerekçelerle hâlen bu terör örgütüne destek verenleri bir kez daha nefretle ve şiddetle lanetliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde vatanı uğruna hiç düşünmeden canlarını veren tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                   Prof. Dr. Bahadır ÖZTÜRK

                                                                   Konya Tabip Odası Başkanı

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..