HABER DETAYI

  • 202
image

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız

Tarih: 06-07-2023

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü nedeni ile toplandık.

Kalbimizde ki acı ilk günkü gibi tazeliğini koruyor.

Doç. Dr. Edip Uğurcan Kürklü-1988, Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı-2005, Dr. Ali Menekşe-2008, Op. Dr. Ersin Arslan-2012, Op. Dr. Aynur Dağdemir-2015, Op. Dr. Kamil Furtun-2015, Dr. Hüseyin Ağır-2016, Prof. Dr. Sait Berilgen-2017, Uzm. Dr. Fikret Hacıosman-2018 Hemşire Ömür Erez-2022 de kamu kurumlarında acımasızca katledildiler.

Sabah evlerinden bir daha geri dönemeyeceklerini bilmeden ayrıldılar.

Bir yıl önce bugün Ülkemiz, meslektaşımız Kardiyolog Ekrem Karakaya Konya Şehir Hastanesinde görevi başında hasta muayene ederken katledilmesiyle sarsılmıştır.

Bu korkunç olay, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının karşılaştığı şiddet sorununun en acı örneğidir ve tüm toplum için büyük bir endişe kaynağı olmuştur.

Doktor Ekrem Karakaya da tüm diğer meslektaşlarımız gibi mesleğine olan sevgisi ve özverisiyle tanınan bir hekimdi.

Hastalarına şefkatle yaklaşan ve kendini onların sağlığına adamış bir doktor olarak bilinirdi.

Ancak, bir yıl önce büyük bir özveriyle şifa dağıtıcı olarak çalıştığı bu hastanede bir hasta yakını tarafından yapılan saldırı sonucunda hayatını kaybetmiştir.

Hekimler ve sağlık çalışanları, insan hayatını kurtarma ve iyileştirme misyonunu yerine getirmek için ailelerini bile unutarak gece gündüz çalışmaktadır.

Bu kabul edilemez acı olaydan ders alınmamış olmalı ki hala hekimlerin ve sağlık çalışanlarının güvenlik tehditi devam etmektedir.

Bir an için hepimizi empati yapmaya ve düşünmeye davet ediyorum; her aileden hekim çıkabilir ve bu yaklaşık 25 yıl süren büyük emeklerle ortaya çıkmaktadır. Bizler bu halkın öz çocuklarıyız, hiç kimse evladına kıyılmasını kabul edemez, özellikle insan hayatını kurtarmaya adanmış hayatlara kıyma teşebbüsü sadece TOPLUMSAL CİNNETLE AÇIKLANABİLİR. Toplumun tüm kesimlerini, sağlık bakanlığını, sağlık kurumlarını ve ilgili tüm yetkilileri birlikte samimiyetle işbirliği yapmaya çağırıyoruz.

Caydırıcı- etkin yasalar; mevcut yasaların etkili şekilde uygulanması, sağlık kurumlarına girişte etkin güvenlik taramaları temel taleplerimizdendir.

Bu vesileyle, olayın yıldönümünde Doktor Ekrem Karakaya'yı ve tüm diğer şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor ve şiddetin her türüne karşı sıfır tolerans ilkesinin benimsenmesini talep ediyoruz.

SON SÖZÜMÜZ; güzel bir şairimizin de söylediği gibi ‘kapı aralığından baktığımızda en güzel şeydir yaşamak’ cümlesiyle müşahhaslaşan yaşatmaya adanmış hayatlar hepimizin geleceğidir.    06.07.2023

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..