HABER DETAYI

  • 264
image

Aidat Borçlarının Yapılandırılması Hakkında Usul ve Esaslar

Tarih: 06-04-2023

 

12 Mart 2023 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanan 7440 sayılı Kanun ile vergi borçları ile birlikte birçok kamu alacağının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme yapılmıştır.

Yapılandırılacak borçlar içine Tabip Odası üyelik aidatları da dahil edilmiştir.

Bu çerçevede, 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait üyelik aidatlarını faizsiz ödemek ve yapılandırmak isteyen meslektaşlarımızın 31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir.

31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru yapılmak ve toplam aidat borcunun ilk taksiti 30 Haziran 2023 tarihine kadar ödenmek kaydı ile toplam aidat borcu miktara göre uygun bir şekilde ödenebilecektir. Bu durumda, 2022 yılı ve önceki dönem aidatlarına faiz veya gecikme zammı uygulanmayacaktır.

31 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru yapılmaması veya başvuru yapılmış olmasına rağmen ilk ödemenin yapılmaması halinde, aidatların yasal faizi ile tahsiline devam edilecektir.

Düzenlemeden yararlanmak isteyen meslektaşlarımızın, aşağıda örneğini paylaştığımız dilekçe örneğini, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Odamıza iletmesi gerekmektedir. Dilekçelerinizi, e-posta, posta, faks aracılığıyla veya elden iletebilirsiniz.

Dilekçenin e-posta, posta ve faks yoluyla iletilmesi halinde dilekçenin işleme alındığı konusunda teyit alınması önemlidir.

Borçlarınızı odamızda nakit, kredi kartı ile banka havale-eft yolu ile ödeyebilirsiniz.

KONYA TABİP ODASI

 

 

Dilekçe örneği

 

Konya Tabip Odası Başkanlığına

12 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 7440 sayılı Kanun ile getirilen üyelik aidatlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik haktan yararlanmak, 2022 yılı ve öncesi dönemlere ait aidatlarımı faizsiz ödemek istiyorum.

Toplam borcumun yapılandırılmasını talep ediyorum.

Bilgilerinize arz ederim.      …/…./2023

Dr. :
Tel :
Mail :
Görev Yeri :

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..