HABER DETAYI

  • 324
image

CUMHURİYET VAZGEÇİLMEZ DEĞERİMİZDİR

Tarih: 29-10-2022

İstiklâli ve istikbali uğruna canını ortaya koyan, milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen Kurtuluş Savaşı’mızı eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızdan bizlere emanet olan Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte, modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Irk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her vatandaşımızın özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir.

En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece, hiçbir engel daha gelişmiş ve daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamayacaktır. Bunu en son 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain kalkışmada Aziz Milletimiz hainlerin karşısına ellerinde bayraklarıyla dikildiğinde tüm dünyaya en güçlü şekilde göstermiştir.

Unutmayalım; Türkiye Cumhuriyeti dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır. Bugün hepimize düşen ortak görev, milli değerlerimize, imanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, bu ruh ve bilinci evlatlarımıza aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında mücadele eden bütün vatan evlatlarını saygı ve rahmetle yad ediyorum.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!!!

 

                                                                                      Prof. Dr. Bahadır ÖZTÜRK

                                                                                 Konya Tabip Odası Başkanı

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..