HABER DETAYI

  • 436
image

15 Temmuz Milletin Destanı

Tarih: 15-07-2022

Tam 6 yıl önce 15 Temmuz 2016 günü devletin içine sızmış fetöcü hain teröristler tarihimiz boyunca karşı karşıya kaldığımız en büyük ihaneti gösterdiler. Şanlı ordumuz içine yuvalanan bu teröristler devlet yönetimini ele geçirmek maksadı ile darbe girişimi gerçekleştirdi. Ama hesaba katmayı unuttukları Aziz Milletimizdi.

Bu aziz millet, devletinin bekası söz konusu olduğunda her zaman bir ve beraber olmayı bilmiş, Malazgirt’te, Çanakkale’de olduğu gibi tüm zorlukların üstesinden iman gücüyle birlikte gelmeyi başarmıştır. 15 Temmuz alçaklığına karşı duran, kendisini tankların önüne siper eden, havada ki uçağa kafa tutan ruh aynı ruhtur. Bu ruh o gece hainlere karşı tekrar dirilmiş, devletinin yanında yekvücut olmuş ve şehadeti göze alıp, tüm dünyaya meydan okumuştur.

Şanlı tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan Aziz Türk Milleti, ülkemizin güvenliğine, birlik ve beraberliğine, milli iradesine yöneltilen her türlü girişime dün olduğu gibi, bugün ve yarın da asla izin vermeyecektir. Devletini, milletini seven bizler, darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen aziz milletimiz ile aynı duyguları paylaşmayan veya paylaşamayanları, tüm terör örgütlerini, teröre yardım ve yataklık yapanları da tekrar lanetlediğimizi bir kez daha dile getiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Allah ülkemizin ve milletimizin birliğini ve bütünlüğünü daim kılsın.

 

Prof. Dr. Bahadır ÖZTÜRK

Konya Tabip Odası Başkanı

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..