HABER DETAYI

  • 229
image

UNUTMAYACAĞIZ BURADAYIZ

Tarih: 07-07-2022

Bugün burada SAĞLIKTA ŞİDDET TERÖRÜNÜ LANETLİYORUZ!

Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü hekimlerimizden, meslektaşımız Uzm. Dr. Ekrem Karakaya maalesef vahşi bir saldırı sonucu poliklinikte hasta bakarken ve  yine maalesef bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir hasta yakınının silahlı saldırısı sonucu şehit edilmiştir. Bu olayla sağlıkta şiddet artık sağlıkta katliama dönüşmüş durumdadır. Hekime saldırı adeta toplumsal histeriye dönüşmüştür. Bu durumdan uygulanan popülist sağlık politikaları sebebi ile ülkeyi yönetenlerden hastane idarecilerine kadar herkes sorumludur. Mevcut durum kabul edilemez. Hekimlere ve sağlık çalışanlarına saldırıların son bulması, bir daha yaşanmaması için en sert önlemler acilen alınmalıdır. Sağlık tesislerindeki emniyet tedbirleri hasta ve çalışanların kendini tam güvende hissedeceği şekilde sağlanmalıdır. Can güvenliğimizin olmadığı açıkça görülmektedir, daha kaç can kaybedeceğiz, mevcut durumda sağlık hizmeti verilebilmesi neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

Biz Çanakkale’ye tüm sınıf öğrencilerini gönderen ve orada tamamı şehit olan tıbbiyelilerin devamı ve takipçileriyiz, vatanımız için şehit olma tecrübesine elbette sahibiz fakat HERKESİN!!!! gözleri önünde vahşice saldırılarda öldürülmeye HAYIR HAYIR HAYIR diyoruz.

Bundan dolayı tüm sağlık STK’ları şimdilik 7-8 Temmuz tarihlerinde Tabip odalarının da desteği ile acil hastalara verilen hizmetler hariç iş bırakma kararı aldık. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmaya başlandığını görene kadar eylemlerle taleplerimizin arkasında olacağız.

 

Konya Tabip Odası 

Hekim Birliği Sendikası

Hekimsen

KonAHED

Tabipsen

Konya Diş Hekimleri Odası

Konya Eczacı Odası

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Haberler

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun..

Bir insanı yaşatmanın tüm insanlığı yaşatmak olduğuna inanan, bu şiarla çalışan saygın bir mesleğin mensuplar..

Geçmiş Olsun Türkiye..

 Kahramanmaraş'da meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİK..

Oda Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'ı makamında ziyaret etti.

Uğ..