HABER DETAYI

  • 861
image

Yeni Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk Oldu

Tarih: 25-04-2022

2022 Olağan Seçimli Genel Kurulumuzun heyecanı birlikte yaşadık. Meslekte Birlik Grubu listesinin tek liste olarak yarıştığı seçimlerde Odamızın yeni başkanı Prof. Dr. Bahadır Öztürk oldu.

Dedeman Otel’de düzenlenen genel kurulda görev süresi boyunca yaptıkları hizmetler hakkında bilgi veren Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, “Göreve geldiğimiz günler tüm dünya ve ülkemizi etkisi altına alan Pandeminin olumsuz etkilerinin halkımız ve mesleğimiz üzerinde çok ciddi bir şekilde hissedilen günlerdi. Konya Tabip odası olarak hem meslektaşlarımızın moral düzeylerini yüksek tutacak, hem de vatandaşlarımızı doğru bilgilendirmek ve ilgili kamu kurumlarını tedbirler noktasında doğru yönlendirmek adına basın üzerinden toplantılar ve bilgilendirmeye dönük demeçlerimiz ile gündemde olmayı tercih ettik.

Pandemiden dolayı her türlü sosyal aktivitenin sınırlandırıldığı günlerde hekimlerimizin meslekte 30.40.50. yıl plaketleri bizzat makamlarına giderek kendilerine takdim ettik. Odamız Pandemi yükünden kurtulur kurtulmaz torba kanundan sendikaların baskısı ile geri çekilen hekimlerin maaş düzenlemesi yeniden düzenleme yapılması için TBMM Sağlık Komisyon başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı Yönetim Kurulumuz ile ziyaret ettik. Sorunlarımız kendilerine yazılı olarak ilettik. Bu ziyaret sonrasında ‘’Hekimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri’’ başlıklı meslektaşlarımız ve mesleğimize ait sorunları bu kitapçıkta toplayarak üyelerimizi ve kamuoyunu bilgilendirdik. Odamızı ziyaret eden siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerine hekimlerin problemleri ve sağlık sistemi ile ilgili bilgiler verilmiş, aynı zamanda yönetim kurulu üyelerimiz ile diğer kurum ve kuruluş ziyaretleri ile en üst düzeyde hekim arkadaşlarımızı temsil etmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

 

 

Konya Tabip Odası’nın yeni başkanı Prof. Dr. Bahadır Öztürk ise yeni dönemde de hekimlerin sorunları ve problemleri ile çalışma şartlarını iyileştirme konusunda çalışacaklarını söyledi. Öztürk, “Odamız çatısı altında birlik ve beraberliği önemsiyoruz. Yeni dönemde de meslektaşlarımız bir araya getirerek güzel çalışmalara imza atmak istiyoruz. Konya’da odamıza üye olmayan hekim arkadaşlarımızı da odamıza üye olmaya davet ediyorum” dedi.

 

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..