HABER DETAYI

  • 538
image

Dr. Hasan Koç’un Yaşadığı Şiddet Son Olsun

Tarih: 13-01-2022

Konya’da aile hekimi olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde hemşiresi olan eşi ile birlikte fiziki ve sözlü şiddete maruz kalan Dr. Hasan Koç üyesi olduğu Odamıza misafir oldu. Yönetim Kurulumuz ile görüşen Dr. Hasan Koç desteklerinden dolayı oda yönetimine teşekkür etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Oda Başkanımız Dr. Eyüp Çetin şunları söyledi.

"11.01.2022 tarihinde Konya ilimiz Karatay ilçesi 089 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimi olarak görev yapan meslektaşımız Dr. Hasan Koç görevi esnasında hemşire olan eşi hanımefendi ile birlikte sözlü ve fiziki şiddete maruz kalmıştır. Konuyla ilgili bilgi aldığımız andan itibaren Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte detaylı bir çalışma yürüterek ilk olarak sosyal medyadan olayı kınadığımızı ve hekim arkadaşımızın yanında olduğumuzu beyan ettik. Aynı bildiride ilimiz yöneticilerinin 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 12 ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 100. maddesi 3. fıkrası kapsamında ''sağlık personeline şiddetin tutuklama nedeni sayılacağından'' bu maddeleri uygulamaları ile en ağır cezanın verilmesini talep ettik.

Olayı haber aldığımız akşamın ertesi sabahında hekim arkadaşımız ile önce telefon, daha sonra odamızda misafir ederek detay görüşme yaptığımız esnada fiili gerçekleştiren iki saldırganın tutuklanmasına şahitlik etmiş olmak, bundan sonraki şiddet yanlılarını caydırması açısından bizleri ümitlendirmiştir.

Hekim arkadaşımızın vekaletname vermesi ile odamız avukatları ile birlikte adli sürece direk müdahil olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

Konya Tabip Odası olarak meslektaşımızın yanında olduğumuzu, hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade eder, adalet sistemimizden saldırganların yukarıdaki yasa maddelerine göre en ağır ceza ile cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

Bu nahoş saldırı karşısında ilgileri ve hassasiyetlerinden dolayı Konya Valiliğimize ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığımıza hekim meslektaşlarımız adına Konya Tabip Odası olarak şükranlarımızı sunarız. Meslektaşımız Dr. Hasan Koç bey ve eşi Seda Koç hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bu saldırının sağlık camiamızda son olmasını temenni ederiz."

Diğer Haberler

15 TEMMUZ MİLLETİN ASALETİDİR..

Tam 7 yıl önce 15 Temmuz gecesi karanlık güçlerin maşası olan fetöcü hain teröristler tarafından ç..

Şehit Dr. Ekrem Karakaya'yı Unutmadık, Unutturmayacağız..

Bugün burada Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın bir yıl önce canice hayattan koparılışının yıl dönümü ned..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNDUK..

Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Beledi..