HABER DETAYI

  • 493
image

Dr. Eyüp Çetin Aşı Oldu

Tarih: 07-07-2021

Oda Başkanımız Dr. Eyüp Çetin koronavirüs aşısını yaptırdı ve sırası gelen her vatandaşa aşıyı tavsiye etti.

Türkiye'nin Çinli aşı firması Sinovac ile yaptığı anlaşmayla aldığı koronavirüs aşısı, artık Konya'da da yapılmaya başlandı.

Başkanımız Dr. Eyüp Çetin de, Başhekimlik görevini üstlendiği Akademi Meram Hastanesi'nde CoronaVac aşısını yaptırdı. Aşının önemine dikkat çeken Dr. Çetin yaptığı açıklamada “Covid-19 aşısıyla insanlara elektronik çip ya da zehir enjekte edileceği, aşının insanları kısırlaştıracağı ya da genetik yapılarını bozacağı gibi asılsız söylentiler sosyal medya üzerinden ve bazı basın organları aracılığıyla hızla yayılıyor. Maalesef aşıya karşı güvensizlik ve bir karşıtlık ortaya çıkarılmak isteniyor. Hastalıktan korunma noktasında aldığımız tıp eğitimi bizlere maske ve aşıdan başka çıkar yol olmadığını göstermektedir. Bu noktada vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı bildirilere itibar etmelerini, devletine güvenmelerini ve sıraları geldiğinde aşı yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü tüm viral hastalıklar aşı ile önlenmiştir. Aşı olmazsak bu süreçten kurtulamayız. Herkes aşı ile sağlık ordusuna güç vermelidir. İnşallah hep birlikte bu virüsü yenmeyi başaracağız” dedi.

Diğer Haberler

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun..

Bir insanı yaşatmanın tüm insanlığı yaşatmak olduğuna inanan, bu şiarla çalışan saygın bir mesleğin mensuplar..

Geçmiş Olsun Türkiye..

 Kahramanmaraş'da meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa..

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİK..

Oda Başkanımız Prof. Dr. Bahadır Öztürk, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'ı makamında ziyaret etti.

Uğ..